Vakantiegeld 5-daagse: Shop nu!
Betrouwbare levering uit eigen voorraad door PostNL
Voor 22:30 besteld, is morgen in huis
Gratis verzending vanaf €55,-
Betrouwbare levering uit eigen voorraad door PostNL
4.8 Trusted Shops 22.167 reviews
Betrouwbare levering uit eigen voorraad door PostNL
Voor 22:30 besteld, is morgen in huis
Gratis verzending vanaf €55,-
Betrouwbare levering uit eigen voorraad door PostNL

Kikkererwten staan de laatste tijd standaard in mijn keuken. Ik vind ze heerlijk als topping over een salade of ik maak er hummus van voor op brood. Ik had ze nog niet eerder geroosterd, maar deze peulvrucht is daar perfect voor. Misschien denk dat spaghetti en kikkererwten een vreemde combi zijn, maar niets is minder waar! Ze gaan namelijk perfect samen.

Recept

Spaghetti met geroosterde kikkererwten en pestodressing

Gang Hoofdgerecht
Keuken Italiaans
Porties 3

Bereidingstijd

Bereidingstijd 1 uur
Totaal 1 uur

Benodigdheden

  • Oven op 200 C
  • Staafmixer

Ingrediënten

  • 300 gram volkoren spaghetti
  • 200 gram gerookte kip
  • potje zongedroogde tomaatjes
  • potje kikkererwten (uitgelekt, 200 gram)
  • 1 theelepel paprikapoeder
  • zeezout
  • 1 eetlepel olijfolie

Spaghetti met geroosterde kikkererwten en pestodressing

    1. Verwarm de oven voor op 200 graden. Laat de kikkererwten goed uitlekken. Meng de kikkererwten met de olijfolie, paprikapoeder en zeezout. Spreid het vervolgens uit over het bakpapier in een ovenschaal. Rooster ze 30 minuten in de oven, schep ze hierna om en laat de kikkererwten nog 10 minuten in de oven staan. Laat de kikkererwten afkoelen op keukenpapier. Hierdoor worden ze nog wat knapperiger.

    2. Kook de spaghetti in water beetgaar volgens de aanwijzingen op de verpakking. Begin dan aan de pesto. Rooster de pijnboompitten goudbruin in een droge koekenpan. Haal ze eruit en laat ze even afkoelen. Pluk de blaadjes van de basilicum (ongeveer 2/3 van het bosje) en pel en snijd de knoflook fijn. Doe dit in hoge maatbeker. Doe de pijnboompitten ook in de maatbeker. Voeg hier het sap van een halve citroen en een flinke scheut olijfolie aan toe. Pureer alles met staafmixer of in de keukenmachine tot een smeuïge massa. Voeg nog een flinke scheut olijfolie toe en breng het op smaak met wat zout en peper. Mix dit nogmaals met de mixer en klaar is je eigengemaakte pesto!

    3. Snijd daarna de gerookte kip en zongedroogde tomaatjes in reepjes. Giet de spaghetti af en meng de spaghetti met de pesto. Verdeel de gerookte kip, zongedroogde tomaatjes en geroosterde kikkererwten over de borden en leg er nog een aantal basilicumblaadjes bovenop het gerecht. Eet smakelijk!